Przejdź do portalu Jobland.pl  

Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register

Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
nie poinformowalam Ravenue o zmianie pracodawcy - podatek
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bachul

PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:15 pm    Post subject: nie poinformowalam Ravenue o zmianie pracodawcy - podatek Reply with quote

mam problem z Ravenue.
Dzisiaj dostaam list z ktrego wynika ze musze zapacic 600 funtw podatku.
Ravenue uzasadnio tym, ze nie poinformowaam ich o zmianie pracodawcy.
Teraz jestem w Polsce, wiec nie mam mozliwoci pojscia i zapytac sie do Ravenue. zwolniam sie z pracy, myslaam, ze oddaj mi tax a tu sie okazuje, ze musze pacic.
posiadam P45, P60 z obu prac. W obu byy pacone podatki.jednak posiadam dwa rzne Tax Reference.
Czy ktos wie co mog zrobic w tej sprawie???

Bede wdziczna za kada pomoc!
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Trudno si odnosi do Pani sprawy zdalnie. Polecabym kontakt z doradc podatkowym ktry udzieli porady odpowiednio do szczeglnej sytuacji danej osoby.

W sprawach rozlicze i zwrotu podatku z zagranicy polecamy np. usugi Euro Tax (5% zniki dla osb z polecenia Jobland.pl):
www.zwrotpodatku.jobland.pl

Niemniej, bez wchodzenia w szczegy, to, ze Revenue miao lub nie miao informacji o zmienie pracodawcy, nie powinno wpywa na wysoko podatku.

Jeli jednak pracowaa Pani, osigna dochd, a nastpnie u kolejnego pracodawcy zadeklarowaa Pani, e jest to pierwsza praca (nie daa Pani nowemu pracodawcy P45 wystawionego przez poprzedniego pracodawc), to mg on rzeczywicie potrci za niski podatek, nie wiedzc o wczeniejszych dochodach. Podatek jest bowiem obliczany od cznych dochodw w danym roku podatkowym, a wic dochody uzyskane u dwch pracodawcw si sumuj.

Polecam jednak to wyjani w Revenue - samodzielnie lub za porednictwem doradcy.

Jobland.pl - praca za granic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in