Przejdź do portalu Jobland.pl  

Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register

Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
problem e 301
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kinga

PostPosted: Fri Jul 10, 2009 4:02 pm    Post subject: problem e 301 Reply with quote

Witam
Mam maly problem i potrzebuje pomocy.Pracowalam w Irlandii od grudnia 2007 do stycznia 2009 a obecnie jestem na urlopie macierzynskim, ktory konczy sie na poczatku sierpnia tego roku i automatycznie po jego zakonczeniu wracam do kraju. :D
Mam pytanie czy czas spedzony na macierzyskim bedzie liczony jako czas pracy?Czy jak wylse forlmularz e301 do Dublina,odesla mi o pod dany adres do Polski??Z tego co przeczytalam na tym forum to ubieganie sie o zasilek (czyli e 303)i przeniesienie do Polski mi sie nie nalezy,tak??
Z gory dziekuje za pomoc ....
Jobland.pl
Site Admin

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

O E301 mona wnioskowa nawet z Polski, za porednictwem urzdu pracy, wic nie ma problemu z wysaniem go do Polski przez instytucj zagraniczn.

Formularz E301 potwierdza okresy zatrudnienia za granic. Moe si przyda, jeli po powrocie do Polski podejmie Pani prac, po czym j utraci przed upywem roku. Wtedy sta pracy w Polsce bdzie niewystarczajcy do ubiegania si zasiek. Okresy pracy za granic zostan jednak wtedy zaliczone do stau pracy na podstawie E301 wanie. Nie wiem czy urlop macierzyski bdzie wykazany jako okres zatrudnienia.

E303 mogaby Pani uzyska, jeli miaaby Pani prawo do zasiku w Irlandii. Taki zasiek mona wytransferowa do Polski.

Jobland.pl - praca za granic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Patryk 26

PostPosted: Fri Oct 22, 2010 9:16 am    Post subject: Reply with quote

witam miem swego czasu podobny problem. tak z polski moe si pani ubiega jak najbardziej tyle,e to potraf bardzo dugo nawet do 7 miesicy. tu jeli si pani prosi i poda adres korespondencji w Polsce to oni nie wysyaj tylko adres irlandzki (tak miaem w przypadku ojca ja tu byem a ojciec w Polsce po upywie dugiego okresu zadzwoniem bo nie dostaem adnej odpowiedzi -poinformowali mnie ze nie mog wysa do polski itp wiec podaem im mj adres po czym to dostaem a potem sam wysaem do polski)
Back to top
View user's profile Send private message
Forum Jobland.pl Forum Index -> Irlandia  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in