Przejdź do portalu Jobland.pl  

Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register

Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Prosz o pomoc z uzupenieniem P86.
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kamill_00

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 10:16 pm    Post subject: Prosz o pomoc z uzupenieniem P86. Reply with quote

Witam.Mj angielski nie jest zbyt dobry i mam problem z P86.
Znalazem stronk: http://mojafirma.infor.pl/firma-w-unii/55881
gdzie autor tematu do dobrze wyjania co gdzie wpisa,cho niektrych punktw nie opisuje.
Punkty:
1.Rozumiem
2a.Wpisuje ,,Employment,,
2b.Wpisz ,,No,,
2c.Wpisz np 5 lat
Punkt 2c ma jeszcze jeden podpunkt i nie wiem co tam wpisa.[size=18]--HELP[/size]
3a.-np 167
3b.-np 67
4a.Poniewa wynajmuj od Landlorda pokj wpisz Yes
4b.Wpisz swj adres,a w kolejnym podpunkcie ,,Tenant,,,ale nie wiem co oznaczaj kolejne 3 podpunkty[size=18]--HELP[/size]
5a-c. Rozumiem
5d. ??[size=18]--HELP[/size]
6a-b. Rozumiem
7a.Mam wpisa poprzednich pracodawcw,ale ilu ?? Jeeli tylko ostatniego to czy mam poda nazw agencji dla jakiej pracowaem powiedzmy 3 miesice temu ?? [size=18]--HELP[/size]
7b-f. [size=18]--HELP[/size]
8.[size=18]--HELP[/size]
9a-c [size=18]--HELP[/size]
10-14 [size=18]--HELP[/size][size=18]--HELP[/size]
15-17 [size=18]--HELP[/size]
E.podpisuje deklaracje z data oraz wpisuj mj adres oraz adres mojego obecnego pracodawcy.

Bardzo prosz o pomoc i z gry dzikuj.
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin

PostPosted: Tue Jul 01, 2008 5:09 am    Post subject: Re: Prosz o pomoc z uzupenieniem P86. Reply with quote

[quote="kamill_00"]Witam.Mj angielski nie jest zbyt dobry i mam problem z P86.
Znalazem stronk: http://mojafirma.infor.pl/firma-w-unii/55881
gdzie autor tematu do dobrze wyjania co gdzie wpisa,cho niektrych punktw nie opisuje.
Punkty:
1.Rozumiem
2a.Wpisuje ,,Employment,,
2b.Wpisz ,,No,,
2c.Wpisz np 5 lat
Punkt 2c ma jeszcze jeden podpunkt i nie wiem co tam wpisa.[size=18]--HELP[/size]

[b]• how much time in each year of your stay here
do you intend spending outside the UK?

ile czasu kadego roku pobytu w UK zamierza Pan spdzi poza UK (wiadomo, e moe Pan wyjeda na wakacje, subowo itd poza UK). [/b]

3a.-np 167
3b.-np 67

[b]Pana odpowiedzi s dosy dziwne, pytanie jest bowiem o to ile czasu w cigu ostatnich 5 lat spdzi Pan w UK rocznie (3a) oraz ile w biecym roku podatkowym (3b) [/b]

4a.Poniewa wynajmuj od Landlorda pokj wpisz Yes
4b.Wpisz swj adres,a w kolejnym podpunkcie ,,Tenant,,,ale nie wiem co oznaczaj kolejne 3 podpunkty[size=18]--HELP[/size]
[b]- jeeli jest Pan wacicielem - kiedy zakupiono mieszkanie
- jeeli jest Pan najemc - na jak dugo jest umowa najmu i
- kiedy zostaa zawarta[/b]
5a-c. Rozumiem
5d. ??[size=18]--HELP[/size]

[b]Czy zachowa Pan w kraju pochodzenia nieruchomo mieszkaln[/b]

6a-b. Rozumiem
7a.Mam wpisa poprzednich pracodawcw,ale ilu ?? Jeeli tylko ostatniego to czy mam poda nazw agencji dla jakiej pracowaem powiedzmy 3 miesice temu ?? [size=18]--HELP[/size]
[b]
Generalnie tak. Pytanie brzmi "Gdzie i dla kogo pracowa Pan przez 5 lat przed przyjazdem do UK". [/b]

7b-f. [size=18]--HELP[/size]

[b]b) daty rozpoczcia i zakoczenia kadej pracy
c) czy jakie obowizki w zwizku z tymi pracami byy wykonywane w UK?
d) czy ktra z tych umw o prac wci jest kontynuowana (np. jako urlop itd)
e) jeli tak, to kiedy powinna si ta praca zakoczy?
f) jeli nie, i jest Pan zatrudniony, prosz poda adres pracodawcy w UK. [/b]
8.[size=18]--HELP[/size]
[b]Czy zamierza Pan uzyskiwa dochody od pracodawcy ktry nie ma siedziby (resident) w UK a praca ta bedzie wykonywana poza UK a dochody te NIE bd przekazywane do UK?[/b]
9a-c [size=18]--HELP[/size]
[b]a) czy wystapil / zamierza Pan w UK wnioskowa o ulge w zwiazku z oplacaniem planu emerytalnego na rzecz pracodawcy spoza UK (zazwyczaj NO)
b) jeli tak, poda nazw
c) data przystpienia [/b]
10-14 [size=18]--HELP[/size][size=18]--HELP[/size]
1[b]0 a Czy ma Pan dochody z zagranicy (poza Irlandia)
10 b Jeli tak to wymieni gwne rda dochodu (odsetki, licencje, dywidendy, czynsze itd)
11. Czy koszty podry Pana i Pana rodziny z kraju pobytu i UK s refundowane w jaki sposb przez pracodawc.
Jeli NO na wszystkie pytania 8-11 to naley i do sekcji E, ale jeli jaka bya tak to
12 czy NIE uwaza sie pan za rezydenta (domiciled) w UK?
jesli NO to naley przej do sekcji E, a jeli YES (czyli uwaa Pan e nie jest Pan rezydentem w UK) to:
13 Czy urodzi si Pan poza Uk
- jeli tak to w jakim kraju
14 Czy przyjecha Pan do UK wycznie do pracy (wczajc samozatrudnienie)?

15 gdzie by rezydentem (DOMICILED) Pana ojciec w dniu Pana urodzin
16 Gdzie Pana zdaniem jest Pana miejsce staego zamieszkania (DOMICILE)
17 a Jakie s Pana plany na przyszo
17 b Jeli nie zamierza Pan zosta na stae w UK, to kiedy i w jakich okolicznociach przewiduje Pan zakoczenie pobytu [/b]
15-17 [size=18]--HELP[/size]
E.podpisuje deklaracje z data oraz wpisuj mj adres oraz adres mojego obecnego pracodawcy.

Bardzo prosz o pomoc i z gry dzikuj.
Pozdrawiam[/quote]
[b]
formularz P86:
[/b]

http://www.hmrc.gov.uk/cnr/p86.pdf

Jobland.pl - praca za granic.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kamill_00

PostPosted: Mon Jul 28, 2008 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

Witam.
chciabym wyjanic jeszcze jedno pytanie:
3a.-np 167
3b.-np 67

Pana odpowiedzi s dosy dziwne, pytanie jest bowiem o to ile czasu w cigu ostatnich 5 lat spdzi Pan w UK rocznie (3a) oraz ile w biecym roku podatkowym (3b)
W linku zamieszczonym w moim 1 poscie jest napisane :,,3. wymaga podania cakowitej liczby dni spdzonych w Wielkiej Brytanii w cigu ostatnich 5 lat, liczc: (pkt a) w okresie przed 5 kwietnia roku, w ktrym skada niniejszy formularz, oraz (pkt b) po 5 kwietnia do chwili skadania formularza,,

Wic-jeeli przyjechaem 6.06.2007 wic odnonie pytania 3a do 5.04.2008 byem w UK cznie 304 dni-czy dobrze rozumiem to pytanie ?? (minus czas spdzony na wietach w PL)
natomiast pytanie 3b- od 6.04 do dzis tj 113 dni-tak ??
Back to top
Jobland.pl
Site Admin

PostPosted: Tue Jul 29, 2008 11:23 am    Post subject: Reply with quote

Moe przytocz dokadne tumaczenie:

3 If you visited the UK during the 5 years before the
date of arrival, approximately how many
complete days did you spend in the UK

Jeli odwiedzae UK w cigu 5 lat przed dat przyjazdu (opisan w pkt. 1 - PRZYP. JOBLAND), ile penych dni w przyblieniu spdzie w UK:

a) in each year ending on 5 April?

W kadym roku koczcym si 5 kwietnia

b) for the tax year of arrival, in the period between 6 April and the date you entered at 1?

Dla roku podatkowego w ktrym przyjechae, w okresie od 6 kwietnia do daty przyjazdu wskazanej w pkt. 1.

Chodzi o to, e w p86 deklaruje si pewn dat przyjazdu do UK, co nie znaczy, e nie przebywao si w UK wczeniej. Pytania te maj na celu ustalenie rezydencji podatkowej, tzn. czy deklarowany pobyt w UK za ktry chcemy uzyska zwrot podatku nie by czci duszego pobytu.

Moim zdaniem naley to rozumie tak, e jeli nie przebywa Pan w UK wczeniej, naley w pkt. 1 wpisa 06.06.2007 a w pkt. 3 a) i b) nic nie wpisywa (lub zakreli).

Jeli wczeniejsze odpowiedzi byy niejasne, przepraszam.

==================
UWAGA. Jobland.pl nie jest kancelari prawnicz ani biurem doradztwa podatkowego i nie mona traktowa powyszej informacji jako porady prawnej lub podatkowej. Powysze prosimy traktowa wycznie informacyjnie i pogldowo. Materia zosta opracowany na podstawie dostpnych informacji z wiarygodnych rde. Nie stanowi on rda prawa ani nie jest oficjaln wykadni. Stan prawny obowizujcy w dniu publikacji tej informacji moe si zmieni w przyszoci. Nie moemy bra odpowiedzialnoci za decyzje podjte na podstawie tych informacji. Czsto z pozoru drobne szczegy mog wiele zmienia w kwestiach prawnych i podatkowych. W indywidualnych przypadkach naley skorzysta z porad prawnika, licencjonowanego doradcy podatkowego lub ksigowego, ktry udzieli porady odpowiednio do szczeglnej sytuacji danej osoby. W sprawach rozlicze i zwrotu podatku z zagranicy polecamy np. usugi Euro Tax (5% zniki dla osb z polecenia Jobland.pl):
www.zwrotpodatku.jobland.pl

Udzielenie odpowiedzi na szczegowe pytania wymaga dokadnego rozpoznania szczeglnej sytuacji danej osoby, zadania dodatkowych pyta, sprawdzenia dokumentw, zapoznania si z treci pism urzdowych itd. W Zjednoczonym Krlestwie (Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Pnocna) bezpatn porad prawn mona uzyska w lokalnym Biurze Porad Obywatelskich (Citizens Advice Bureau): www.citizensadvice.org.uk . W Irlandiii jest to Citizens Information Centre, z ktrym mona skontaktowa si telefonicznie 1890 777 121 lub osobicie – adres lokalnego biura mona znale na http://findaddress.citizensinformation.ie/service_finder . Niektre biura dysponuj tumaczami jzyka polskiego.

Back to top
larky

PostPosted: Sat Sep 20, 2008 4:10 pm    Post subject: krtkie pytanie odnocie sekcji E Reply with quote

Sekcja ta wydaje si oczywista, ale jaki mam poda adres jeeli jest to dokument "arrival", ja ju nie mieszkam w UK, zatem mam podac mj adres angielski i adres mojego byego pracodawcy?
Back to top
Jobland.pl
Site Admin

PostPosted: Sat Sep 20, 2008 11:00 pm    Post subject: Reply with quote

P86 wypenia si po przyjedzie do UK. Po wyjedzie z UK wypenienie tego dokumentu jest ju raczej bezcelowe. Przy wyjedzie z UK wypenia sie dokument p85 lub p85(s).

www.hmrc.gov.uk/cnr/p85.pdf
www.hmrc.gov.uk/cnr/p85s.pdf
http://www.hmrc.gov.uk/cnr/p85_p85s.htm

==================
UWAGA. Jobland.pl nie jest kancelari prawnicz ani biurem doradztwa podatkowego i nie mona traktowa powyszej informacji jako porady prawnej lub podatkowej. Powysze prosimy traktowa wycznie informacyjnie i pogldowo. Materia zosta opracowany na podstawie dostpnych informacji z wiarygodnych rde. Nie stanowi on rda prawa ani nie jest oficjaln wykadni. Stan prawny obowizujcy w dniu publikacji tej informacji moe si zmieni w przyszoci. Nie moemy bra odpowiedzialnoci za decyzje podjte na podstawie tych informacji. Czsto z pozoru drobne szczegy mog wiele zmienia w kwestiach prawnych i podatkowych. W indywidualnych przypadkach naley skorzysta z porad prawnika, licencjonowanego doradcy podatkowego lub ksigowego, ktry udzieli porady odpowiednio do szczeglnej sytuacji danej osoby. W sprawach rozlicze i zwrotu podatku z zagranicy polecamy np. usugi Euro Tax (5% zniki dla osb z polecenia Jobland.pl):
www.zwrotpodatku.jobland.pl

Back to top
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in