Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Formularz E-301 a sta¿ pracy
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
monikol



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 1

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 12:39 pm    Post subject: Formularz E-301 a sta¿ pracy Reply with quote

Witam,

W grudniu 2007 wróci³am do Polski. Przepracowa³am w Anglii 15 miesiêcy. O formularz E301 ubiega³am siê dopiero w Polsce. Wyst±pi³am jednocze¶nie do WUP (Gdañsk) i do Anglii. Nie mam jeszcze ¿adnej odpowedzi z WUP, natomiast ju¿ dawno otrzyma³am formularz z Anglii.
Nie wiem czemu, ale na wystawionym formularzu mam tylko 3-miesiêczny okres ubezpieczenia. Nie wiem co siê sta³o z reszt±. W Anglii mia³am dwóch pracodawców, brakuje okresu od drugiego pracodawcy, na payslipie mam wyra¼ne zaznaczone, ¿e sk³adki by³y p³acone (czy ma to zwi±zek z tym, i¿ z³o¿y³am sama wypowiedzenie, gdy¿ jest to formularz odnosz±cy siê do ¶wiadczeñ dla bezrobotnych).
W jaki sposób moge domagaæ siê wyja¶nieñ, sprostowania tego formularza. Wys³a³am mejla do HMRC, ale niestety s± to poufne dane i nieotrzyma³am odpowiedzi.

Prace w Polsce podjê³am w trzecim tygodniu stycznia, nie interesuj± mnie ¶widczenia dla bezrobotnych jedynie chce, aby okres przepracowany w Anglii zaliczy³ mi siê do sta¿u pracy w Polsce, a tym samym do wiêkszej puli dniu urlopu, gdy¿ jestem do 5-letnich studiach i od przysz³ego roku naby³abym prawa do 26 dni urlopu wliczaj±c okres pracy w Anglii.

Czy jest to w³a¶ciy formularz czy mo¿e powinnami skorzystaæ z innego?
Do kogo powinnam zwróciæ siê o fachow± poradê?

Pozdrawiam
Monika
Back to top
View user's profile Send private message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Formularz E301 wydawany jest zasadniczo dla celów zasi³ku dla bezrobotnych. Dla celów urlopu mo¿e Pani próbowaæ udowodniæ sta¿ w inny sposób (P45, P60, Payslipy, umowa o pracê z UK, referncje).

Je¶li chodzi o emeryturê itd, powinna siê Pani upewniæ, czy za okres pierwszej pracy powinna Pani siê upewniæ, czy sk³adki z pierwszej pracy zosta³y odnotowane na koncie National Insurance.
Kontakt
http://www.hmrc.gov.uk/helplines/individuals-ni-helpline.htm

Co do samego E301, mo¿e Pani wyst±piæ o sprostowanie do HMRC i dowiedzieæ siê o przyczyny nieuwzglêdnienia ostatniej pracy. Co prawda osoby, które zakoñczy³y pracê dobrowolnie mog± mieæ zawieszony zasi³ek na pewien czas w UK, ale sam okres pracy zalicza siê tak samo, mo¿na przecie¿ zmieniaæ wiele razy pracê, co nie oznacza, ¿e zasi³ek siê nie nale¿y. Na podstawie E301 zasi³ek w Polsce mo¿na uzyskaæ dopiero po podjêciu pracy w Polsce i jej utracie.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in