Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
NINo National Insurance Nr interview bez sta³ego mieszkania
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 1:22 am    Post subject: NINo National Insurance Nr interview bez sta³ego mieszkania Reply with quote

[b]Mam pytanie odno¶nie National Insurance Number. 2 tygodnie temu znalaz³em sta³a prace w Anglii, posiadam kontrakt oraz list od pracodawcy potwierdzaj±cy zatrudnienie. Posiadam równie¿ konto bankowe w Loyds, za³o¿one na polski adres. Obecnie ubiegam sie o otrzymanie NIN'u.

Problem polega na tym, ze nie posiadam jako takiego sta³ego miejsca zamieszkania. Wynaj±³em jedynie pokój na krotki termin, posiadam jedynie
odrêcznie spisana umowê. Planuje przeprowadzkê do innego mieszkania za tydzieñ.

W zaproszeniu na interview odno¶nie NIN'u otrzyma³em informacje, ze musze dostarczyæ dokument 'letter confirming where residing'.

I tu pytanie, czy pomimo braku sta³ego miejsca zamieszkania uda mi siê za³atwiæ ten NIN ? [/b]

Bardzo trudno mi na to prytanie odpowiedzieæ jednoznacznie. Powinien Pan mieæ miejsce zamieszkania, które jest mo¿liwe do potwierdzenia.
Generalnie jednak, celem rozmowy o NINo jest potwiwerdzenie, czy rzeczywi¶cie potrzebuje Pan posiadac NINo. Wydaje siê, ¿e tak.

Proszê pamiêtaæ, ¿e wszystkie dokumenty, mimo, ¿e s± wymagane, maj± jedynie nakre¶liæ ogólny obraz Pana sytuacji. Osoba, która legalnie
pracuje w UK, powinna mieæ nr NIN, wiêc wydaje siê, ¿e powinien Pan numer uzyskaæ.

Moim zdaniem brak sta³ego miejsca zamieszkania nie przekre¶la mo¿liwo¶ci uzyskania NINo. Na rozmowie powinien Pan nakre¶liæ swoj±
sytuacjê i - jak s±dzê - NINo powinien zostaæ przyznany.

Powtórzê, proces aplikacji o NINo ma na celu sprawdzenie, czy rzeczywi¶cie potrzebny jest Panu NINo. Nastêpnie sprawdza siê, czy numer ju¿ nie zosta³ przyznany. Nastêpnym krokiem jest interview, którego celem jest potwierdzenie to¿samo¶ci oraz prawa do pracy w
UK. Pozosta³e informacje s± dodatkowe.

[b]Pisze aby poinformowaæ, ze pomy¶lnie przeszed³em interview pomimo braku stalego adresu zamieszkania.

Jako adres kontaktowy poda³em adres firmy, w której pracuje i to w³a¶nie na ten adres zostanie wys³any numer NIN. Dlatego nie musze sie martwic, ze numer do mnie nie dotrze gdy zmieniê miejsce zamieszkania.

Dodam jeszcze, ze w Job Center wszyscy sa bardzo mili i pomocni, a urzêdnicy, którzy tam pracuj± to juz w ogole :) W czasie mojego interview s³ysza³em wielokrotnie s³owo "Poland" w odpowiedzi na pytanie o kraj pochodzenia. Niektórzy urzêdnicy to juz nawet siê nauczyli ¿egnaæ po angielsku :))) 'do widzenia' :) Naprawdê by³em milo zaskoczony.[/b]
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in