Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Jak wyrwaæ siê z b³êdnego ko³a pracy fizycznej w UK
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jobland.pl
Site Admin


Joined: 02 Jul 2007
Posts: 593
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Oct 11, 2007 7:25 am    Post subject: Jak wyrwaæ siê z b³êdnego ko³a pracy fizycznej w UK Reply with quote

[b]Jestem na wyspach po raz drugi, od tygodnia. Mam 4 lata studiow, jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, angielski znam biegle, dodatkowo znam dobrze niemiecki i wloski. Jedyne oferty pracy, jakie dostajê, to sprz±taczka i pracownik fabryki (bo niestety mam w tej kwestii doswiadczenie w uk)...
Chcialabym zmienic swoj profil zawodowy(interesuje mnie HR) tylko nie wiem jak? Pracowac z mopem na pol etatu i zglosic sie do agencji na wolontariat? [/b]

Bardzo trudno odpowiedzieæ na to pytanie, nie znaj±c szczegó³ów Pani sytuacji. Byæ mo¿e niektóre z poni¿szych sugestii w Pani przypadku nie bêd± trafione.

1. Jednym z czêstych b³êdów jest poszukiwanie pracy w agencjach zatrudnienia na zasadzie "jestem z Polski, szukam pracy, czy jest co¶ dla mnie?". To niestety automatycznie powoduje umiejscowienie w grupie pracowników niewykwalifikowanych, znajomo¶æ jêzyka angielskiego przestaje mieæ znaczenie (zna go przecie¿ równie¿ ka¿dy Anglik, równie¿ ten z IQ poni¿ej 90...). W CV nie nale¿y podawaæ narodowo¶ci (takie dane nikogo nie interesuj±, podobnie jak imiona rodziców czy stosunek do s³u¿by wojskowej), a pracy szukaæ tak, jak ka¿dy inny mieszkaniec Zjednoczonego Królestwa. Pochodzenie etniczne nie ma ¿adnego tu znaczenia.

2. Tworz±c CV nale¿y uwypukliæ do¶wiadczenie zawodowe istotne dla przysz³ej pracy. Nie ma w tym nic dziwnego, ¿e student pracowa³ w barze czy w fabryce podczas wakacji lub podejmowa³ siê innych zajêæ, ale tego rodzaju do¶wiadczenie nale¿y opisaæ marginalnie jako part-time / seasonal job. Bêd±c zaraz po studiach, bez wiêkszego do¶wiadczenia zawodowego, nale¿y uwypukliæ studia: kierunek, specjalizacjê, osi±gniêcia - bez zbêdnego rozwodzenia siê. Wiêcej o pisaniu CV równie¿:
http://www.jobland.pl/cv/cv.php

3. Szukaj±c pracy nale¿y przegl±daæ oferty pracy odpowiednie dla siebie. Kontaktuj±c siê z agencj±, nale¿y pytaæ o konkretne oferty, np. dla in¿ynierów, techników medycznych, specjalistów ds. rekrutacji (recruitment consultant) itd. Kontaktuj±c siê z agencj± i pytaj±c "czy jest jaka¶ praca" najczê¶ciej otrzymamy niestety oferty tymczasowej pracy manualnej. Nale¿y przegl±daæ oferty pracy dostêpne zarówno w polskich agencjach specjalizuj±cych siê w pracy za granic± (publikowane na stronach agencji) czy na polskich portalach pracy w dzia³ach "praca za granic±". Jakkolwiek wiêkszo¶æ ofert bêdzie dla wykwalifikowanych pracowników budowlanych, in¿ynierów, techników czy pracowników fizycznych, zdarzaj± siê równie¿ inne oferty, np. w sprzeda¿y czy obs³udze klienta, gdzie poszukiwani s± równie¿ absolwenci uniwersytetów. Oczywi¶cie polecam równie¿ przejrzenie ofert na http://www.jobland.pl , niemniej:

4. Szukaj±c pracy nie nale¿y ograniczaæ siê do jednej gazety, portalu czy agencji. Mimo ¿e pracy jest wiele i ka¿dy j± znajdzie, nie znaczy to, ¿e sama przyjdzie. Czêsto trzeba odpowiedzieæ na kilkadziesi±t ofert, zanim uzyska siê odpowied¼.

Na temat szukania pracy polecam równie¿:
http://www.jobland.pl/aktualnosci/Jak-znalezc-prace-za-granica-przez-Internet_-a-152.html

http://www.jobland.pl/aktualnosci/Zglos-sie-do-firm-i-agencji-brytyjskich_-irlandzkich...-a-219.html

W Pani konkretnym przypadku: znajomo¶æ wielu jêzyków jest bardzo przydatna. Polecam wpisaæ w wyszukiwarkê brytyjsk± "bilingual jobs" albo "italian speaking jobs" czy "german jobs" - pojawi siê wiele ofert dla osób znaj±cych jêzyki. Nie tylko w biurach turystycznych. Polecam równie¿ szukanie pracy w HR (recruitment consultant), równie¿ w agencjach (tu jest najwiêcej ofert dla osób bez wiêkszego do¶wiadczenia).

Wolontariat - niekoniecznie, ale mo¿e Pani rozwa¿aæ odbycie praktyki "apprenticeship". Szukaj±c "apprentice jobs" w Internecie znajdzie Pani sporo ofert. Niestety, czêsto bêd± to praktyki p³atne symbolicznie lub bezp³atne.
_________________
======
Szukasz informacji na temat pracy za granic±? Nie wszystko znajdziesz w polskim Internecie. Skorzystaj z wyszukiwarki: http://www.jobland.pl/aktualnosci/akt.php?id=332

Jobland.pl - praca za granic±.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Zjednoczone Królestwo (UK: Anglia, Szkocja, Walia, NI)  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in