Przejdź do portalu Jobland.pl  
 
Search Usergroups Memberlist FAQ Forum Jobland.pl Forum Index Log in Private Messages Profile Register
 
Szukasz pracy za granica? Znasz jezyk?
Szukaj bezposrednio na Szukaj.jobland.pl
Zwrot Emergency Tax
Post new topic   Reply to topic
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vulcan



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 1

PostPosted: Thu Oct 04, 2007 7:14 pm    Post subject: Zwrot Emergency Tax Reply with quote

Witam.
Przez wakacje wraz z dziewczyn± pracowa³em w jednym z irlandzkich barów. Przez pierwsze trzy tygodnie mieli¶my pobierany Emergency tax gdy¿ nie posiadali¶my wtedy jeszcze PPSa. Ona uzyska³a zwrot podatku po oko³o 2 tygodniach, ja natomiast dowiedzia³em siê, ¿e zosta³em zakwalifikowany do jakiego¶ innego systemu rozliczeñ i dostane pieni±dze dopiero gdy skoñcze pracê. Po telefonie do Tax office dowiedzialem siê, ¿e nie mogê uzyskaæ wcze¶niejszego zwrotu gdy¿ pracowa³em w Irlandii poni¿ej 4 miesiêcy. Na koniec pracy nie dosta³em równie¿ P45. Przes³ano mi go dopiero do Polski. I tu jest moje pytanie. Co mam zrobiæ, jak± czê¶æ P45 mam odes³aæ do urzêdu podatkowego w Irlandii aby przys³ali mi czek ze zwrotem podatku? Pytam bo wiem, ¿e to jako¶ tak mam zrobiæ aczkolwiek nie pamiêtam dok³adnie co mi pani z Tax office mówi³a:/ I chyba muszê w tym momencie przes³aæ te¿ P60 z informacj± o zmianie adresu prawda? Gdy¿ na P45 mam wpisany nieaktualny, irlandzki adres.
Bardzo prosi³bym o wszelak± pomoc.
Pozdrawiam Vulcan
Back to top
View user's profile Send private message
Sylwester Chmielewski



Joined: 05 Oct 2007
Posts: 1

PostPosted: Fri Oct 05, 2007 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

Witam. Ja te¿ pracowa³em w Irlandii w wakacje 2006. Mialem bardzo podobny probem do Pana, wydawa³o mi siê, ¿e wszystko zrobi³em poprawnie, zostawi³em sobie ksero P-45 wszystkich stron wys³a³em i nic.
Nie mam problemu z angielskim (poziom CAE), ale te¿ nie mia³em czasu ani tym badziej chêci, ¿eby szukaæ odpowiedzi na drêcz±ce mnie pytania, tym bardziej ze pytañ jest mnóstwo od w³a¶ciwo¶ci urzêdu do humoru urzednika, choæ ponoæ akurat Ci irlandczycy maj± lepsze humory niz nasi rodzimi urzednicy, wiêc ostatecznie siê podda³em i wys³a³em formularz zg³oszeniowy do firmy Eurotax (www.euro-tax.pl). Zwrot za³atwili bez problemowo, choæ niestety nie wiem jak.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Forum Jobland.pl Forum Index -> Podatki  
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
 
    FAQ | Memberlist | Usergroups | Search | Register | Profile | Private Messages | Log in